Український дипломат, який працює в одній з країн світу, заразився коронавірусом. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Оскільки це перший подібний випадок, він став спусковим гачком: від завтра закордонні дипломатичні представництва тимчасово переходять на дистанційний режим роботи, щоб зберегти мережу, здатну допомоги українцям по всьому світові.

Поки що зміни будуть відчутні один тиждень – з неділі, 15 березня, по п’ятницю, 20 березня включно. Особливий режим передбачає дистанційну форму роботи зі зверненнями громадян та посилену обробку запитів.

Дипломатичні установи за кордоном продовжать здійснювати свої функції в онлайн-форматі, крім форс-мажорних випадків, де потрібні негайні консульські дії, особливо пов’язані з пандемією.

Подібний режим роботи не означає закриття посольств і консульств. Йдеться тільки про тимчасові захисні заходи для працівників дипслужб і перехід на дистанційну форму всюди, де це можливо. Але всі дипломати продовжують працювати в режимі максимальної мобілізації.
Гаряча лінія МЗС для українців за кордоном буде працювати без змін і вже посилена додатковими можливостями для обробки звернень. Поштові скриньки МЗС та закордонних дипломатичних установ України для письмових запитів продовжують функціонувати в цілодобовому режимі.

Крім того, громадяни можуть звертатися до співробітників дипломатичної служби через повідомлення на офіційні сторінки посольств і консульств в соціальних мережах. МЗС дав спеціальне доручення обробляти запити в посиленому цілодобовому режимі. Адреси сторінок для звернень можна знайти на сайтах закордонних дипломатичних установ.

Коментарі