Італійська асоціація захисту тварин та навколишнього середовища засуджує інтернет-“винахід”: оренду собаки на різдвяні свята. Президент Асоціації Лоренцо Кроче обурюється, що тварин використовують як предмети. 

Щоб взяти на кілька годин в оренду собаку, достатньо клацання миші та номера кредитної картки. Оскаржуючи “бізнес” оренди домашніх тварин на різдвяні свята, AIDAA виступила з довгою запискою, опублікованою на офіційному веб-сайті.

«Орендувати собаку – пише Асоціація – на Різдво чи день народження? Сьогодні ми можемо. Це не одна з дурощів, які приїжджають з Америки. Але цей “сервіс” пропонують кілька різних сайтів, які орендують тварин тут, в Італії. Ми отримали інформацію про те, що тварин деяких видів орендували для театральних вистав, для фільмів (у тому числі порнографічних). А от собак можна взяти напрокат на кілька годин, щоб вони могли відвідати сімейні урочистості на Різдво або на дні народження дітей. Ця практика поширена більше, ніж вважається”.

Щоб виявити масштаби цього явища, достатньо лише задати пошук в Інтернеті.

Насправді існує багато порталів, за допомогою яких можна орендувати будь-який вид тварин (від собак та котів до, серед інших, оленів чи верблюдів) на кілька годин за змінною ціною.

За інформацією AIDAA, погодинна вартість оренди собаки на свята може доходити до 50 євро (для добре навчених собак) за кожну годину присутності собаки протягом свята разом з його компаньйоном.

Італійська асоціація захисту тварин та навколишнього середовища наголошує на тому, що цю практику необхідно якомога швидше припинити.  

“Багато хто насправді думає, що оренда собаки – гарний подарунок, – зазначає Лоренцо Кроче. – Ми вважаємо, що це – погано для дитини, а особливо для тварини, яка використовується як предмет, як будь-яка іграшка”.

Він пропонує альтернативу: замість того, щоб орендувати собаку, організувати дитині прогулянку в розплідник. Вона не зможе взяти тварину додому, але принаймні на кілька годин зробить собаку справді щасливою. І дитина також буде щасливою. Та й гроші зекономляться.

Коментарі