В зв’язку з наступом коронавірусу директори шкіл та декани вузів Італії виступили з проханням до міністерства освіти прописати чіткі вказівки, як мінімізувати вірогідність зараження небезпечною хворобою.

Посадовці не забарилися і відповіли майже відразу. У доповіді говорилося, що, незважаючи на введення надзвичайного стану на території всієї країни, не треба панікувати. У першу чергу на теренах шкіл та університетів необхідно використовувати запобіжні заходи, що рекомендуються у рамках будь-якої грипозної епідемії.

Мається на увазі миття рук, обробка поверхонь, недопущення дотику до обличчя брудними предметами та долонями, а також використання одноразових серветок при чиханні та нежиті. Звісно, треба уникати контактів з людьми, які проявляють симптоми вірусних хвороб (почервоніння очей та носа, чхання, сльозотеча, кашель, гіпертермія, тощо).

Якщо мова йде про студентів, які щойно повернулися з Китаю, то у разі виникнення будь-яких ознак хвороби, вони зобов’язані зателефонувати до регіонального медичного центру та дочекатися інструкцій. У випадку, якщо студент знаходиться на зараженій території, то треба уникати місць великого скупчення людей та ринків продуктів тваринного походження.

Зрозуміло, що посадовці з Міністерства охорони здоров’я у поданому циркулярі не відкрили Америки – все це відомо кожній людині з дитинства. До речі, масочний режим італійцям та гостям країни також рекомендований, особливо тим, хто почуває себе хворим.

Коментарі