У вівторок, 14 січня, оголошено національний страйк авіаперевізників, участь у якому підтвердили численні компанії, авіаперевізники та ENAV. 

У спільній записці Filt Cgil, Fit Cisl, Uiltrasporti та Ugl Ta пояснили причини страйку, підтвердження якого відбулося після зустрічі в Міністерстві транспорту та інфраструктури: “Вже деякий час сектор переживає важку кризу та неефективність системи через відсутність необхідних ініціатив цього та попереднього урядів, про які ми неодноразово прохаємо”. 

Профспілки наголошують на створенні необхідних умов для відновлення та розвитку італійських компаній і перевізників, включаючи Alitalia та Air Italy.

Серед причин страйку також зазначаються протест проти “зняття з декрету Milleproroghe фінансування Фонду солідарності повітряного транспорту (Fondo di solidarietà del Trasporto Aereo), необхідного для захисту доходів тисяч сімей, вимоги щодо прийняття закону про національний сектор, як мінімальної заробітної плати, та регуляторних орієнтирів для всіх, хто працює в італійських аеропортах”.

“Ми готові продовжувати й інші ініціативи – наголошують профспілки,- щоб уряд терміново переходив від декларацій про добрі наміри до фактів та конкретних дій, як от надання сектору необхідного фінансування з Фонду для захисту всіх працівників підприємств та перевізників, що перебувають у кризі “.

14 січня 2020 року особовий склад ENAV  зупиняється на 4 години. 

ENAV оголошує, що на вівторок на 14 січня з 13.00 по 17.00 год. профспілковою організацією Unica та профспілковими організаціями Filt – Cgil, Fit – Cisl, Uiltrasporti, Ugl – Ta / Assivolo Quadri заплановано національний страйк.

Коментарі