Вже завтра, 10 січня, на нас очікує незвичайне астрономічне видовище: часткове затемнення Повного Місяця Вовка. Його можна буде спостерігати в Італії. 

Явище, під час якого супутник Землі виглядатиме “вицвілим”, розпочнеться близько 18:00 год. та закінчиться після 22:00. 

Близько 18:00 у п’ятницю 10 січня ми зможемо помилуватися першим місячним затемненням 2020 року, наприкінці якого їх нарахується чотири.

Затемнення місяця 10 січня буде частковим. Це означає, що супутник Землі проходитиме не в тіньовому конусі, який проектує наша планета, а в півтіні конуса, визначеному частковим фільтром сонячних променів. Результатом явища стане повний місяць – місячні затемнення відбуваються лише під час повного місяця – менш яскравий, ніж зазвичай, і не забарвлений “кров’яно-червоним”, як це відбувається натомість під час повних місячних затемнень (пов’язаних з проходженням у тіньовому конусі). 

Італія буде привілейованим місцем, де можна помилуватися частковим місячним затемненням, враховуючи, що це відбудеться в той час, коли на небі чітко видно супутник Землі. Повний Місяць, який у січні носить ім’я Вовк, підніметься о 16:40 (за римським часом), у сузір’ї Близнюків. А коли розпочнеться контакт із конусом півтіні, що проектується нашою планетою досить високо в небі, можна буде насолоджуватися цим астрологічним явищем.

Перший контакт відбудеться о18:07, як вказує італійський союз астрономів любителів; кульмінація події відбудеться о20:10, а вихід із півтіні конуса Землі, який буде розміщений між Місяцем та Сонцем, очікується о 22:12. Це означає, що вся подія триватиме трохи менше чотирьох годин.

Як зазначалося, будучи частково затемненим, ми побачимо лише менш яскравий, ніж зазвичай, місячний диск, ніби він вицвів. Менш уважні до небес можуть навіть не зауважити зменшеної яскравості супутника, який на висоті затемнення буде розташований рівно на схід, над сузір’ям Рака.

Сподіваємося, що погода не завадить нам власними очима насолодитися першим місячним затемненням нового року. У будь-якому випадку його можна буде спостерігати в прямому ефірі на веб-сайті проекту Virtual Telescope Project, який очолює італійський астрофізик Джанлука Масі. Вчений передасть зображення Місяця, силуетованого проти пам’яток Вічного міста, починаючи з 18:00.

Коментарі