Більшість людей вважає, що, коли хвороба легко переноситься на ногах, тобто проходить майже безсимптомно, вона майже не наносить шкоди організмові. Виявилося, що це не зовсім так – коронавірусна інфекція й цього разу піднесла людству неприємний сюрприз.

Легені в облозі: немає кашлю – є проблеми

Наразі доведено – у перехворілих COVID-19 без симптомів виявлені помітні ураження легень. Про цей сумний факт повідомили японські вчені, які вивчали результати комп’ютерної томографії заражених на коронавірус пасажирів лайнера Diamond Princess. Документальні висновки дослідження опублікував портал Радіологічного товариства Північної Америки.

Зі 104 осіб, які підхопили інфекцію на кораблі, у 76 перебіг хвороби спостерігався без симптомів. Однак у більшості подібних «легких» пацієнтів (а це 41 особа) у легенях знайшли деструктивні зміни, які у медичній практиці прийнято називати «ефектом матового скла».

У тих хворих, хто мав яскраві симптоми, спостерігався кашель, температура і загальна слабкість. Словом, усе, як завжди при респіраторних недугах.

Виходячи з озвучених даних, японські вчені прийшли до висновку, що і при безсимптомному перебігу хвороби вірус завдає легеням немалої шкоди.

Коментарі