Засновник корпорації Microsoft, мультимільярдер Bill Gates нещодавно дав інтерв’ю одному з німецьких часописів, у якому заявив, що наступною пандемією може стати така, яку людство не витримає. Він вважає, що світ до цього просто не готовий. Щоб уникнути гуманітарного краху, треба попрацювати над помилками, які ми встигли наробити.

Готуємося до найгіршого

Білл Гейтс наголосив на тому, що надалі треба готуватися до ще гіршого сценарію, адже експансія вірусів у майбутньому стане повсякденним життям, як, наприклад, торнадо, землетруси або зміни клімату.

Звичайно, повальна вакцинація, а також носіння масок та дотримання дистанції зроблять свою справу і коронавірусна пандемія врешті решт піде на спад. Але не пройде і двох-трьох років, як, імовірно, новий вірус постукає у двері людства. Скоріш за все, ми будемо про нього підготовлені більше, ніж до нинішньої епідемії, проте, це залежатиме від характеру інфекційної експансії. У будь-якому випадку треба готувати медичний плацдарм та запасатися медикаментами і таким іншим.

Звичайно, краще було б, щоб це сталося у віддаленому майбутньому, скажімо, років через 20-50, але враховуючи вірусні мутації та резистентність мікроорганізмів до багатьох антибіотиків, надії на подібний сценарій дуже слабкі.

Коментарі