Пандемія поступово йде на спад, тому багато країн заговорили про часткові карантинні послаблення. Але це не означає, що коронавірус перестали детально вивчати – адже ліків від цієї напасті немає, а вакцина досі знаходиться у процесі створення. Наразі найбільш активно COVID-19 розглядають у свої електронні мікроскопи китайці – мешканці країни, з якої недуга почала ширитися планетою.

Коронавірус: дві сторони однієї медалі

Дослідники з Чжецзянського університету з’ясували, що патогенез захворювань, викликаних новим коронавірусом, може відрізнятися в залежності від штаму збудника. Вчені вивчили зразки різних мутацій коронавируса, отриманих від 11 випадкових пацієнтів з COVID-19, і проаналізували, як швидко різні штами проникають в клітини людини і знищують їх. Найагресивніші мутації зі знайдених у хворих виявилися такими ж, які поширені в Італії та Іспанії, а менш активні найчастіше зустрічаються в США, зокрема в штаті Вашингтон.

Фахівці Чжецзянського університету стверджують, що вони першими змогли довести – мутація коронавірусу може привести до зміни патогенезу хвороби. Так, найагресивніші штами збудника COVID-19 здатні досягати в 270 разів більшого вірусного навантаження, ніж найслабші.

Крім того, дослідники попереджають, що більш слабкі мутації коронавірусу не означають зниження ризику летального результату від недуг, що збуджуються інфекційним агентом у різних груп людей.

Коментарі