Поступово відходить на задній план гостра смертельна загроза і настає пора «збирати каміння». Первинний аудит даних відносно летальності у Італії не вселяє оптимізму. Число смертей внаслідок поширення епідемії коронавірусу на Апеннінах може бути вище офіційних цифр як мінімум на 11,6 тис. Про це свідчить спільна доповідь Національного інституту статистики та Вищого інституту охорони здоров’я.

Запізніле дослідження: чи варто після бійки кулаками махати…

Один з пунктів дослідження охоплює період з 20 лютого, коли в Ломбардії був зафіксований перший випадок зараження коронавірусною інфекцією, по 31 березня включно. У порівнянні із середнім показником з 2015-го по 2019 роки, смертність за цей часовий проміжок виросла на 38,7 % до 90,9 тисячі чоловік. З них, за офіційними даними, понад 13 тисяч (станом на кінець березня) померли від наслідків зараження COVID-19.

Є ще частка (приблизно 11 600 летальних випадків), відносно яких можливо, використовуючи наявні на сьогоднішній день дані, висувати гіпотезу про те, що це додаткова смертність, пов’язана з COVID-19. Маються на увазі випадки, при яких не був виконаний тест, або непряма летальність від коронавірусу (загибель внаслідок дисфункції органів, таких як серце або нирки, і ймовірні ускладнення захворювань, викликаних вірусом у неперевірених людей, як це відбувається за аналогією зі збільшенням смертності від кардіореспіраторних проблем під час грипу). Нарешті, у дослідженні мова йде про летальність, не пов’язану з вірусом, але яка була викликана кризою в лікарняній системі і побоюванням потрапити до шпиталю в найбільш постраждалих районах.

Вчені та експерти, аналізуючи дані про смертність під час епідемії коронавірусу, розділили Італію на три частини: на півночі країни сконцентровані 89 % всіх летальних випадків. У найбільш постраждалій від спалаху області Ломбардія в березні зареєстроване кількаразове зростання смертності. У Бергамо, до прикладу, вона збільшилася на 568 %, в Кремоні – на 391 %. У цілому за березень порівняно з минулим роком смертність в Італії зросла на 49,4 %.

Коментарі