Перший день другого місяця літа, яке невпинно, ні на хвилину не зупиняючись, пролітає повз нас, ознаменувався доволі цікавими подіями. Причому більшість екстраординарних новин дійшли до нас з водних воріт Італії – її чисельних портів. Нетривіальні ситуації, про які буде розказано нижче, пов’язані з нелегальними мігрантами та незаконними наркооборудками.

Дві новини одного дня: калейдоскоп подій

Перша новина пов’язана знову-таки з пандемією, яка набридла всьому світові, гірше червивої редьки. На «карантинному» кораблі для нелегальних мігрантів Moby Zaza, що наразі стоїть поблизу італійського порту Агрідженто, стався спалах коронавірусу, повідомила місцева влада в середу, 1 липня.

Число заражених досягло 47 осіб, а всього на борту перебуває 207 чоловік. Варто пояснити, що на карантинне судно, зазвичай на дводобовий термін, пересаджують мігрантів, доставлених до Італії з прибережних вод північної Африки на кораблях неурядових організацій. І ось, сюрприз – одне з суден виявилося Троянським конем.

Інша подія відноситься до сфери наркообігу, який вражає своїми масштабами. Співробітники фінансової гвардії Італії в середу, 1 липня, заарештували в порту Салерно 14-тонну (!) партію амфетаміну. За даними спецслужби, «продукція» була випущена на «підприємствах» ІГ, що розташовані на території Сирії, і призначалася до реалізації в Європі задля поповнення «бюджету» терористів. Ринкова вартість конфіскованої партії, за оцінкою Фінансової гвардії – 1 млрд євро.

Коментарі