Пандемія Сovid-19 вирує у світі доволі довго, тому вже зараз можна зробити деякі висновки. Зокрема, багато хворих, що формально вилікувалися та отримали негативний аналіз, розповідають про дивні симптоми, які вони пов’язують саме з перенесеною коронавірусною інфекцією. Так яке ж воно, життя після Сovid-19?

Пролонговані коронавірусні негаразди

Всім добре відомо, що є дві категорії пацієнтів: ті, яких терміново доправляють до лікарень та проводять з ними низку реанімаційних дій, а також ті, які загалом лікуються вдома. Цікаво, що саме у другої категорії відмічаються тривожні симптоми. І першою про них почала говорити Морена Коломбі. Італійка навіть створила групу у «Фейсбуці», щоб зрозуміти – подібні проблеми є не тільки у неї.

Виявляється, через деякий час після того, як людина перехворіє на коронавірус, неочікувано з’являється запаморочення, пацієнт починає плутати слова, відмічаються негаразди з щитовидною залозою, м’язові болі, ранковий тремор кінцівок. Особливо часто ті, що перехворіли на коронавірус, говорять про постійну хронічну втому. Морена Коломбі стверджує, що відвідувала багатьох лікарів, але майже всі вважають: вона хворіє на депресію або страждає на іпохондрію. Жінка у відчаї писала у різні інстанції, але єдиний, хто відповів – прем’єр Джузеппе Конте. Проте лист відрізнявся формальним характером: у ньому говорилося, що заяву Морени обов’язково буде скеровано у Міністерство охорони здоров’я Італії.

Між тим у спільноті «Фейсбука» вже налічується більше 11 тисяч підписників з такими самими симптомами, тому ігнорувати подібні речі не можна. Морена наразі працює на косметичному виробництві, як і раніше, але режим її роботи змінився. Вона відвідує підприємство два тижні підряд з перервою у одну декаду, яка потрібна жінці для відпочинку – інакше італійка не витримує навантаження (раніше воно було їй під силу).

Коментарі