Сьогодні на італійському острові Сицилія вступив у дію незвичайний закон. Пов’язаний він з випіканням хлібобулочних виробів та дещо забарвлений релігійним підтекстом. Введення подібного закону планувалося також у Республіці Польща, але у зв’язку з коронавірусною пандемією його введення у дію поки що відізвано. Про що йде мова – читайте за посиланням.

Хліб? Тільки по будням!

Якось пекарі острова Сицилія виступили з ініціативою, буцім-то по недільним дням громадяни не дуже активно скуповують хліб, тому робітники пекарень воліли б у цей період не випікати вироби, а проводити вихідні з сім’єю. Справа в тому, що нерозкуплений хліб швидко черствіє, і звичайно, це вкрай невигідно.

Влада пішла назустріч пекарям, вбачаючи у даній пропозиції раціональне зерно. Поки що рішення прийняте на певний час, до наступного літа, коли туристи знову наводять острів. Проте, якщо мандрівники теж не вельми купуватимуть хліб по неділям, цей день стане вихідним для співробітників даної галузі назавжди.

Взагалі, подібні обмеження обговорюються не тільки владою Італії – у багатьох країнах християнські активісти та профсоюзи виступають за закриття більшої частини крамниць по неділям. В Польщі, наприклад, заборона роздрібної недільної торгівлі повинна вступити в силу у 2020 році, але з-за пандемії Сovid-19 рішення було призупинено.

Коментарі