У кожній країні є прикмети та забобони, зовсім не схожі на ті, у які вірять громадяни інших держав. Італія, що славиться своїми вишуканими традиціями, смачними стравами та прекрасною природою, щодо забобонів теж не пасе задніх. Сьогодні поговоримо про небезпечні капелюхи, диявольські драбини та парасольки, що приносять збитки.

Цікаві прикмети, у які вірять італійці

Один з найбільш розповсюджених забобонів, який знає кожен італієць, звучить наступним чином: ні в якому разі не можна відкрито сушити парасольку після дощу у власному будинку. Натомість, треба поставити її у закритому вигляді до спеціальної ніші. Якщо розкрити парасолю у себе в квартирі – чекай фінансових негараздів. Вважається, що «ноги» у цього забобону ростуть ще з древності – відтоді, коли бідняки латали парасолями дахи, що протікають.

Також у жодному разі не можна проходити під драбиною, яка приставлена до чогось. Справа в тому, що вона створює трикутник – символ Святої Трійці. Якщо пройти крізь нього, то станеш ближче до ворога роду людського – самого Люцифера. Вважається, що забобон теж має старовинне коріння: при осаді палаців та цитаделей донизу лили киплячу смолу або масло, щоб налякати ворогів. Тому стояти під драбиною, яку приставляли до кам’яної стіни, було дуже небезпечно.

Ви боїтеся п’ятниці 13-го? А от італійцям до неї байдуже! Зате п’ятницю 17-го вони відверто не люблять. Багато хто пов’язує це з Всесвітнім потопом, що почався саме 17-го числа, інші – з написами на могилах, а також з тим самим легіоном, на голову розбитим германськими племенами.

В Італії ніколи не скажуть – капелюхи на стіл, тому що класти цей предмет туалету на стіл або ліжко, означає приносити нещастя в дім. Раніше священики, що сповідували людей на смертному одрі, завжди знімали шляпу, і відгадайте, куди вони її клали?

Коментарі