Державний монетний двір вирішив вшанувати піцу – один із символів італійської культури харчування випуском спеціальної монети вартістю 5 євро. На монеті викарбувана найвідоміша в світі неаполітанська піца Марґерита. 

Монета з кольоровим зображенням неаполітанської піци та маски Пульчінелла (щоб підкреслити неаполітизм) створена гравером Марією Кармелою Коланері. Вона випущена 21 квітня 2020 року і є частиною нумізматичної колекції 2020 року під назвою “Італійська культура харчування та вина – Піца та моцарелла”. Її буде вироблено тиражем лише 8 тис. штук. 

“Монета, яка вшановує неаполітанську піцу та моцареллу – прекрасна присвята досконалій майстерності неаполітанських та італійських ремісників та харчових і винних традицій, – коментує президент фонду UniVerde та промоутер піци Unesco Альфонсо Пекораро Сканьо. – Насправді це присвята найвідомішому в світі виду італійської піци Марґериті, представленому разом з Пульчінеллою”. (Пульчінелла – персонаж італійської комедії. Представляє неаполітанський квартет масок разом із Тартальєю, Скарамучча і Ков’єллоukrita.com).

Пекораро Сканьо підкреслює, що “це також авторитетна відповідь тим, хто ображає Неаполь та Південь, вдаючись до банальності проти “піци та мандоліни”. Нарешті він робить висновок,”що після великого результату внесення мистецтва неаполітанських піцайол в репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства, важливо виділити культурну цінність цього елемента, пов’язану з традицією досконалості, корінням у місті Неаполь. “Пам’ятна монета, – наголошує він – також є даниною світовій кампанії pizzaUnesco, яка, маючи понад 2 мільйони підписів з різних країн світу, підтримала італійську кандидатуру. Це можливість пам’ятати про те, що стоїть за таким продуктом як піца, який пов’язаний з майстерністю поколінь неаполітанських кухарів піци, які змогли зберегти цю вікову традицію живою і позитивно її розвинути”.

Коментарі