Не вперше лунають закиди про значне заниження статистичних даних відносно захворюваності на Covid-19, але агенція Doxa вирішила наочно довести справедливість цих тверджень. Фахівці провели незалежне опитування у декілька етапів – результати шокують!

Третина населення Італії познайомилася з коронавірусом

Виявляється, 25 % італійського населення, або 15 мільйонів людей, повідомляли про симптоми Covid-19 у період між 7-м березня і 4-м травня. Отже, з цієї кількості, мінімум у 8 мільйонів людей, можливо, було захворювання. Чому не у всіх? Тому, що подібні симптоми можуть бути викликані також деякими формами грипу. На озвучені цифри вказують три опитування Doxa, проведені на території Італії щодо симптомів, пов’язаних із Covid-19, та координовані Міланським державним університетом. Результати опубліковані на веб-сайті Scienza.

«Навіть, якщо припустити, що лише половина опрошених, які повідомляли про симптоми, дійсно страждали на Covid-19, значить, близько 8 мільйонів італійців, у тому числі 2 млн у Ломбардії, мали контакт з вірусом. До цього також слід додати безсимптомну форму недуги – про це агенції ANSA повідомив епідеміолог Міланського державного університету.

Офіційні дані про зараження Covid-19 для експертів є невизначеними та значною мірою недооціненими

У кожному опитування Doxa брали участь 1 000 осіб у віці від 18 до 85 років. З них близько 175 осіб у кожному опитуванні відносилися до жителів Ломбардії. Питання стосувалися симптомів, пов’язаних із Covid-19 (лихоманка, головний біль, застуда, кашель, шлунково-кишкові скарги). Виявилося, що в період з 13 березня по 7 квітня в Італії 13,9 % випробовуваних повідомляли лікарям про симптоми типу Covid-19. У Ломбардії відсотки зросли до 20,7 %. У період між 10 квітня та 4 травня відсоток людей, які повідомляли про симптоми, подібні до ознак Covid-19, знизився до 8,3 % в Італії, але в Ломбардії все ще був 13,3 %.

Навіть припускаючи, що лише половину симптомів можна віднести до Covid-19, третє опитування підтверджує, що близько 4 % населення Італії та 6-7 % у Ломбардії зазнали впливу Covid-19. Враховуючи, що деякі з цих даних перекриваються, виявляється, що за весь період близько 25 % італійців мали симптоми Covid 19. Дані підтверджують – навіть ігноруючи безсимптомні випадки, епідемія Covid-19 зачепила значну частину населення Італії у березні. Отже, справжні цифри набагато вищі, ніж офіційно зареєстровані.

Коментарі