Не встиг розпочатися навчальний рік, як профспілкам шкільних вчителів Італії увірвався терпець – вони заявляють про вихід на загальнонаціональний страйк. Причин багато, зокрема, недостатнє фінансування та халатне відношення уряду до безпеки дітей. Чому ситуація складається настільки гостро і що робити для її вирішення?

Невирішені проблеми вимагають уваги посадовців та суспільства

У четвер, 17 вересня, стало відомо, що 24 і 25 вересня профспілки шкільних вчителів Італії проведуть загальнонаціональний страйк, про це повідомили їх представники. Профспілки протестують проти недостатніх, на їхню думку, заходів щодо забезпечення санітарної безпеки у школах в умовах епідемії коронавірусу. Крім того, вони скаржаться на хронічне недофінансування освітньої галузі.

Заняття в школах Італії в більшості регіонів поновилися 14 вересня. Задля безпечного перебування учнів у класах передбачено ряд профілактичних заходів – від пересаджування школярів за одномісні парти до регулярної дезінфекції всіх приміщень. Передбачається, що всі учні будуть носити маски, принаймні – в ті моменти, коли діти знаходяться за межами класів.

Проте, не є таємницею, що багато шкіл Італії побудовані доволі давно, тому коридори та класні кімнати в них тісні настільки, що ні про яку дистанцію мова навіть не йдеться. По цій, та ряду інших причин, адміністрація великої кількості шкіл залишилася сам на сам з проблемою створення належних умов під час коронавірусної пандемії. Тому вчителі, доведені до розпачу, просто не можуть залишатися осторонь та вимушені привернути увагу суспільства до цієї проблеми.

Коментарі