Вчені знайшли 14 нащадків Леонардо да Вінчі, які живуть прямо зараз. Історики реконструювали геном італійського митця для того, щоб зрозуміти витоки його генію з наукової точки зору та прослідкувати зв’язок з ліворукістю і унікальним сенсорним сприйняттям світу. Чи вдалося їм це зробити?

Родичі Леонардо да Вінчі

Справа в тому, що митець не мав дітей, проте у нього було 22 зведених брата та сестри, які, звичайно, вважалися кровними родичами. Леонардо да Вінчі – прославлений  художник, великий вчений та інженер епохи Відродження, народився 15 квітня 1452 року та був позашлюбною дитиною. З тих пір виросло двадцять одне покоління, генеалогію якого дуже детально вивчили історики. У результаті виявилося, що 14 людей, які живуть сьогодні у Італії, можуть сміливо стверджувати – вони є нащадками Леонардо да Вінчі. Вік цих осіб варіюється від року до 85 років.

Надалі вчені планують провести генетичний аналіз ДНК нащадків Леонардо, щоб зосередити увагу на Y-хромосомі, котра передається по чоловічій лінії. Саме на ній, як вважають генетики, відбивається профіль особистості да Вінчі та членів його родини. Чоловіча лінія нащадків не порушена, тому вчені мають надію, що саме ця хромосома залишилася незмінною. Також дані дослідження дозволять ідентифікувати останки митця. Загальновідомо, що Леонардо да Вінчі помер у 1519 році і, як вважають, був захоронений у Амбуазі – місто розташоване на території Франції. Проте точне місцезнаходження праху невідоме. У проекті задіяні вчені ряду європейських країн з Асоціації спадщини Леонардо да Вінчі.

Коментарі