Коефіцієнт народжуваності – один з показників, що визначає ступінь стабільності у державі. Саме він наразі сигналізує про наступне – у Італії з цим аспектом не все гаразд. Більше того, нещодавно зареєстровано абсолютний демографічний мінімум. Фахівці вважають, що всьому виною пандемія, яка на сьогоднішній день вразила більше 10 мільйонів людей на планеті.

Падіння народжуваності: хто винен і що робити

Серйозне зниження народжуваності очікується в Італії в результаті пандемії COVID-19, вказується в опублікованій у п’ятницю щорічній доповіді Національного інституту статистики (Istat). «Швидке падіння народжуваності може бути ще більш прискорене в період пандемії Covid» – йдеться у документі.

«Недавні дослідження, які беруть до уваги атмосферу невизначеності і страху, пов’язані з пандемією, ясно демонструють її перші наслідки в найближчому майбутньому» – відзначають експерти головного статистичного відомства країни. При цьому вони звертають увагу на вельми негативні тенденції національного ринку праці, що створюють великі проблеми для італійців, які хотіли б мати дітей, але не можуть собі цього дозволити через економічні причини.

Згідно з розрахунками Istat, в результаті пандемії коронавірусу число новонароджених в поточному році може знизитися більш ніж на 10 тис. і скласти 426 тисяч. Песимістичний сценарій передбачає аналогічне зниження народжуваності і в 2021 році, коли кількість новонароджених малюків може скоротитися до 396 тисяч.

За даними Istat, в 2019 році рівень народжуваності в Італії досяг свого історичного мінімуму: тоді число новонароджених склало всього 435 тисяч чоловік, причому майже 20 % дітей з’явилися у матерів-іноземок. Це найнижчий показник з моменту утворення єдиної італійської держави в 1861 році. Цікаво, що тенденція до скорочення чисельності населення Італії спостерігається вже десять років поспіль.

Станом на четвер загальне число випадків зараження новим типом коронавірусу на Апеннінах склало майже 241 тисячу, понад 191 тисяч хворих видужали, жертвами стали 34 814 осіб.

Коментарі