Середа, 27 травня, ознаменувалася двома знаковими подіями: студенти-медики вийшли на демонстрацію у Римі, а до губернатора Ломбардії терміново прикріпили особистих охоронців, адже посадовцю почали активно погрожувати. В обох випадках причина однакова – суспільне невдоволення діями влади.

Уряд повернувся спиною до народу: пора робити висновки

Почнемо з останньої новини. Губернатора провінції Ломбардія Аттіліо Фонтану в найближчі дні будуть супроводжувати охоронці, таке рішення прийняла префектура одного з міст провінції – Варезе.

На адресу губернатора раніше надходило безліч гострих критичних зауважень і погроз у соціальних мережах, крім того, в регіоні в останні дні з’явилися щонайменше два нових банери із закликом до розправи над ним. Фонтана підтвердив, що йому надана охорона, і підкреслив – сам він про це не просив. Передбачається, що невдоволення опонентів Фонтани викликані його рішеннями щодо протидії поширення коронавірусу. Нагадаємо, Ломбардія була епіцентром епідемії в Італії.

Щодо мітингу студентів медичних вишів, то протестуючі суворо дотримувалися правил соціальної дистанції, але при цьому під час акції стояли до будівлі уряду спиною. Даний жест символізував відношення міністрів до проблем лікарів та молодшого медичного персоналу.

Дійсно, відмічається парадокс: публічно посадовці називають лікарів героями, але не допомагають вирішувати реальні проблеми системи охорони здоров’я, наприклад, збільшити число бюджетних місць для навчання профільних фахівців, зазначили учасники акції.

Отже, уряду в цілому та кожному посадовцю окремо треба неабияк замислитися над виправленням ситуації у Італії на краще.

Коментарі