Мешканці міста на воді добилися свого – Рада міністрів Італії ухвалила наказ, який забороняє з першого серпня 2021 року судам та круїзним лайнерам заходити у Венеціанську лагуну і тим більше причалювати у історичному центрі, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО. До речі, згадана організація нещодавно буквально поставила італійський владі ультиматум щодо цього питання та, як бачимо, домоглася свого.

Чому з’явилася заборона

Справа в тому, що, згідно думці фахівців авторитетної оонівської організації, хвилі від кораблів, що нагадують багатоквартирні хмарочоси, наносять колосальну шкоду будинкам та загрожують екологічній рівновазі лагуни. Згаданий документ забороняє великим судам доступ до каналів, що ведуть до майдану Сан Марко та каналу Джудекка, адже це ключові водні транспортні артерії Венеції. Зокрема, наказ накладає обмеження для кораблів водозаміщенням більше 25 тисяч тон, довжиною більше ста восьмидесяти метрів та висотою ≥ 35 метрів. Проте круїзні лайнери, у яких вміщується до двохсот пасажирів, можуть заходити до Лагуни. У якості альтернативи судам та контейнеровозам пропонується зупинятися у нині недобудованому промисловому порті Маргера, що знаходиться поза історичним центром міста.

Таким чином, своїм вольовим рішенням Кабмін Італії нарешті поклав край багатолітнім непевностям та поставив волю мешканців Венеції і культурних організацій вище фінансових інтересів туристичної індустрії. Голова італійського Мінкульту Даріо Франческіні назвав цей день історичним.

Коментарі