У Великодню неділю зранку жителі Апульї спостерігали надзвичайне явище. Окремі фотографії, зроблені тими, хто живе біля узбережжя між Барі та Бріндізі, приємно дивують. Більшу частину дня морська поверхня набувала іржавого / червонуватого кольору. Виявляється, його утворює водорость NOCTILUCA SCINTILLAS. Ці водорості зазвичай рясніють там, де висока температура води. І явище червоних припливів також пов’язане з ними. Тобто коли кількість водоростей раптово збільшується за рахунок цвітіння, вода набуває червонуватого кольору. Про це повідомляє ilMeteo.

Але чому вони світяться? Коли ми говоримо про біолюмінесценцію, маємо на увазі явище, згідно з яким деякі живі організми випромінюють світло внаслідок хімічних реакцій. Тобто перетворюють хімічну енергію у світло. Що стосується сцинтиланів Noctiluca, то біолюмінесценція надається окисленням люциферину, що каталізується ферментом люциферази.

Якщо говорити про токсичність та небезпеку, то у випадку з Апулією, схоже, немає ніяких ризиків. Проте варто врахувати, що ці водорості виділяють аміак та споживають кисень, отже, можуть бути шкідливими для риб, які, на щастя, мають тенденцію уникати квітучих районів. Це ж явище відбувалося кілька років тому на узбережжі Абруццо і Марке.

Коментарі