Італійська вакцина блокує коронавірус у мишей, “обеззброює” і виганяє його з клітин. Випробування на людях повинні розпочатися відразу після літа. 

“Тест, проведений на вірус Covid-19 у Спалланзані, дозволив нам визначити двох найперспективніших кандидатів на вакцину. Через два тижні ми отримаємо результати мега-дослідження, яке триває в Кастелі Романо, яке покаже, як довго продовжується спровокована імунна відповідь, і дозволить визначити найкращу вакцину, яку слід розробити. І якщо все піде добре, зможемо розпочати дослідження на людях після літа. Хочемо проводити їх у Неаполі, з групою онколога Паоло Асьєрто”. Про це Adnkronos Salute повідомив Луїджі Аурісіккіо, засновник та генеральний директор компанії Takis, біотехнологічної компанії Castel Romano, що спеціалізується на вакцинах проти раку і зараз працює над вакциною, здатною захистити від вірусу Sars-Cov-2. 

Вперше коронавірусна вакцина діє на клітини людини шляхом нейтралізації вірусу. Фахівець пояснив, що це стало можливим завдяки досвіду Інституту Спалланзані, який виділив вірус і згодом розробив метод для встановлення дійсності вакцин і молекул на Covid-19. Генеральний директор компанії Takis також додав: “Завдяки навичкам Спалланзані, наскільки нам відомо, ми першими у світі продемонстрували нейтралізацію коронавірусу вакциною. Ми очікуємо, що це станеться і у людей”. Тоді завданням австрійської компанії буде виробляти вакцину у великих масштабах, щоб вона змогла розпочати експерименти на людях після літа. Надія, однак, полягає у можливості отримати доступ до європейського мегафінансування, яке допоможе розробити вакцину проти нового коронавірусу. 

Перед експериментом на людях також будуть проведені дослідження на мавпах і тхорах. Дослідженню також піддаватимуться коти, але дозволу випробовувати вакцину на цих чотирилапиках наразі немає. Мета полягає в тому, щоб зрозуміти, чи вироблені у імунізованих кішок антитіла. 

Коментарі