Люди цієї професії колись були одним із символів Риму. Регулювальників дорожнього руху завжди називали «піццардоне». Їх так прозвали тому, що козирок шолому віддалено нагадував дзьоб птаха. І ось у 21-му столітті славнозвісний образ знову відроджено – на вулицях Риму з’явилися представники цієї професії.

Римські пригоди, або У який бік вказує пані Христина?

Регулювальники згадувалися у багатьох фільмах, наприклад, «Римські пригоди» Вуді Аллена, або комедії «Вуличний регулювальник» 1960 року. З тих пір представники цієї професії сприймаються римлянами і, взагалі, італійцями як символ чогось давно минулого, виступають ностальгічним нагадуванням про прекрасні часи.

Звичайно, коли регулювальники з’явилися на вулицях Риму у період затяжної пандемії та жорсткого локдауну, це викликало у водіїв і мешканців міста неабиякий захват. Наразі рухом у столиці Італії керують сім регулювальників, серед яких одна жінка. Христина Корбуччі користується особливою популярністю, її навіть називають диригенкою оркестру.

Раніше регулювальники знаходилися на спеціальній платформі, яку виносили до кожної зміни, але зараз це автоматична трибуна, що працює завдяки електричному приводу. Христина, 43-річна регулювальниця, та її колеги брали уроки жестів у маестро Фабіо Грілло, який з радістю поділився з новачками своїм 20-річним досвідом.

Коментарі