Music for Hope – так називатиметься великодній виступ Андреа Бочеллі у міланському Дуомо.

“О 19:00 на Великдень Бочеллі буде тут, у Мілані. У порожньому соборі він запропонує кілька сторінок священної музики, які ми будемо безкоштовно транслювати на весь світ”. Про це сіндако Мілану Беппе Сала повідомив у відеоповідомленні на своїй сторінці у Facebook.

“На Великдень я співатиму в Міланському соборі, це буде гімном життю”, – підтвердив слова Сала італійський тенор.

Виступ Андреа Бочеллі у Великодню неділю буде транслюватися на весь світ по YouTube.

“Як і музика Верді, Мілан збуджує, рухається, навчає, завжди запускає енергію, яка потенційно робить її кращою. Я маю велику прихильність і давню вдячність до цього міста. Мимоволі я маю асоціювати його з тим абсолютним генієм, який, звичайно, не міланський, але обрав Мілан головним сценарієм свого довгого життя. Так італійський, такий інтернаціональний, навіть Мілан – як твори Верді – настільки ж проникливий і поетичний: місце, яке з справжнім ліризмом і пильним невдоволенням може розповісти про красу і вітати людські протиріччя. І з великою людяністю він точно знає, як висловити концепцію, яка була б особливо дорогою великому композитору: здійснити революцію в сьогоденні, дивлячись на античне, таким чином навчаючи себе налаштовувати майбутнє, – зазначає всесвітньо відомий співак.
Мілан – це константа в моєму житті, від тієї, яку уявляв хлопчиком, між сторінками Манзоні, до тієї, якою прагнув, коли був молодим артистом, який шукав слухачів, до тієї (постійно щедрої, з роками) своєї концертної публіки: від далекого рециталу до “Музичного післяобідня” до більшого, головного героя, десяток років тому, на площі Дуамо перед вісімдесят тисячами міланезів. І знову, я думаю про концерт на користь дітей Гаїті, 2010 року, потім той, що відкрив Expo у 2015 році, разом з оркестром та хором La Scala … Якраз з цього приводу я познайомився з Джузеппе Сала, з яким ми з дружиною створили добрі стосунки дружби та взаємної поваги (яка, між іншим, висловила доброчесні моменти контакту також стосовно корисних ініціатив, пов’язаних із фундацією, що носить моє ім’я ).

Коли міський голова Мілану зателефонував мені одного ранку кілька днів тому, запрошуючи мене поспівати у Соборі на Великдень, я відповів “присутній” без вагань. Я користуюся цією нагодою, щоб подякувати йому, а також дякую всім – в Італії та світі, які виявилися особливо чутливими та великодушними у цей складний період, підтримуючи безліч акцій збору коштів, включаючи одну, активну досі створену Фондом Андреа Бочеллі на користь лікарні Ковід у Камеріно та для підтримки додаткових лікарень та відділень, присвячених догляду за хворими на Covid-19.

Великодній виступ не буде концертом. Скоріше, це буде привід разом помолитися на свято Воскресіння і свідчити про визначеність у житті, яке перемагає. Я запропоную сторінки зі священного репертуару. Як сказав святий Августин, ті, хто співає, двічі моляться … Церква буде порожньою, але ми, сподіваюся, будемо величезним натовпом, пов’язаним між собою, завдяки Інтернету, об’єднаному тією тонкою ниткою, яка є вірою, сильнішою за будь-яку видиму відстань. Нас об’єднає прагнення до краси, яка сама по собі, навіть для тих, хто не вірує, є терапевтичною і будує зв’язки.

Ми сконцентруємо енергію, щоб дати сміливість та впевненість у цьому чудовому місті, міжнародній кузні, яка є гордістю Італії і яка повернеться дуже скоро – я впевнений – переможною моделлю, двигуном епохи Відродження, на який ми всі сподіваємось. Отже, молитва за Мілан та про світ перед абсолютно болючою, трагічною та неспокійною подією, яку, однак, “війною” я не вважаю правильною для визначення …

АНДРЕА БОЧЕЛЛІ ІЗ ДУОМО МІЛАНУ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ ПРИВІТАЄ СВІТ ІЗ ВЕЛИКОДНЕМ

Виходячи з цього, єдиний клю – любов, а не ненависть. І християнський Великдень, з його повідомленням про любов і відкуплення, здається мені ідеальним моментом зупинитися і замислитись над тим, що ми переживаємо, і з того приводу, який ми маємо, почати знову з оновленої ієрархії цінностей, починаючи знову, зміцнюючись з нашої нової крихкості, знову вчимось слухати небо та свою совість. З сміливістю, впевненістю, відповідальністю”, – такими словами Андреа Бочеллі звернувся до своїх шанувальників і до світу.

Коментарі