З початку пандемії коронавірусної інфекції робилося ряд спроб винайти так званий антидот проти небезпечної недуги. У більшості випадків страждали люди – піддослідні, що згодилися на експерименти, фіксувалися навіть летальні результати. І ось вчені готові до нових звершень – на підході дослідження свіжої вакцини.

Скоро, скоро, тільки не сьогодні…

Клінічні випробування на людях вакцини проти COVID-19 почнуться в Італії влітку 2020 року, повідомили в четвер біотехнологічні компанії ReiThera (Італія), Leukocare (Німеччина) і Univercells (Бельгія), які оголосили про початок стратегічної співпраці з метою прискореної розробки даного медичного препарату. 

У разі успішного проведення клінічних випробувань, компанії будуть готові негайно почати великомасштабне виробництво нової вакцини.

«Партнери мають намір брати участь у цій програмі, об’єднуючи власний досвід для прискорення розробки вакцини. Для здійснення підтримки боротьби зі спалахом пандемії три європейські біотехнологічні компанії створили консорціум з реалізації цієї стратегії»,– йдеться в спільному повідомленні.

Партнери по консорціуму підкреслюють, що, окрім розробки безпечної та ефективної вакцини, не менш важливо в рекордно короткі терміни організувати виробництво доз для вакцинації. У заяві вказується, що компанії готові вирішувати обидві задачі. Нова вакцина буде створена на основі аденовірусного вектора, першу фазу випробувань якого раніше провели італійські біологи.

«В даний час ReiThera готується до перших клінічних випробувань на людях, які повинні початися в Італії влітку 2020 року», – вказується в повідомленні. Паралельно з лабораторними експериментами консорціум почне виробництво і накопичення препарату. Очікується, що на початку 2021 року вже будуть доступні близько 6 мільйонів доз нової вакцини. Тож маємо надію на близьке спасіння?

Коментарі