Coldiretti б’є тривогу щодо справжньої біологічної катастрофи: на Сардинії, у провінції Нутро, гектари пасовищ та посівів спустошуються “армією” саранчі, яка знищує корми, пшеницю, медичні трави та все, що знаходить на своєму шляху. Надзвичайна ситуація зачіпає, зокрема, долину Тірсо, в центрі регіону, в муніципалітетах Оттана, Саруле, Орані, Ескалаплано, Оротеллі та Болотана.

За даними Світового банку, вторгнення саранчі в 2020 році є наймасштабнішим за останні 70 років: воно вже торкнулося 23 країни Східної Африки, Близького Сходу та Азії і серйозно загрожує сільському господарству. З цієї причини продовольча безпека країн може погіршитися в розпал надзвичайних ситуацій, спричинених коронавірусом. Зміна клімату з палючою спекою сприяла вторгненню саранчі в різні куточки земної кулі, сприяючи її широкому розмноженню.

“М’яка зима та дощі з іншими опадами практично вдвічі зменшилися. Як зазначає Coldiretti, у 2020 році, що класифікується як найтепліша з 1800 року з температурою вище 1,41 градуса порівняно з середньою, Італія також піддається появі і нападу руйнівних полчищ саранчі. Кліматичні умови сприяють аномальному розмноженню цієї комахи з “біблійними навалами”, які завдають серйозної шкоди сільській місцевості, але також можуть охопити й міста. Coldiretti звертає увагу на те, що коники впливають не лише на посіви в полях, але й на городи та сади.

Єдина надія на природних хижаків, таких як птахи. Вони могли б допомогти стримувати популяції саранчі, які перескакуючи з необроблених земель, покинутих через кризу в селі та ціни на сільськогосподарську продукцію нижчі за виробничі витрати, знищують урожай та все, що знаходять на своєму шляху.

“Це – справжня надзвичайна ситуація, яка вражає господарства, постраждалі також від економічної кризи, спричиненої пандемією: 6 із 10 компаній (58%) зафіксували зниження активності”, – підсумовує Coldiretti.

Коментарі