Перед переходом до фази 2 регіони вивчають способи, як дозволити громадянам безпечно отримувати доступ до пляжів. “Морська вода – це абсолютно не проблема: розрідження, гарантоване морем, вирішує проблему. І навіть на пляжах небезпеки немає”, – повідомив Джованні Рецца, доктор медицини відділу інфекційних хворіб Instituto Superiore di Sanita.

Фаза два, у відповідності з графіком, створеним урядом, буде діяти поетапно, з перезапуском діяльності по етапах, починаючи з наступного 27 квітня по 18 травня.

Спочатку ви зможете залишити свій муніципалітет, але не зможете покинути свій регіон. Але якщо крива зараження знову знизиться, і якщо індекс R0, який зараз становить 0,7, до середини травня досягне нуля, як прогнозували експерти, нарешті можна буде рухатися з одного регіону в інший. І тоді можна буде вийти на пляж і з обережністю спланувати свій відпочинок. Навіть туризм, сектор, який в останні два місяці призупинився, може отримати шанс відновитися.

Джованні Рецца, директор відділу інфекційних хворіб Istituto Superiore di Sanità переконаний, що плавання чи перебування на пляжі не є небезпечними. Однак уряд вивчає деякі рішення пляжів, які можуть зазнати перетворень у період пандемії. Серед гіпотезованих стратегій – використання бар’єрів з оргскла на пляжах та використання поліцейських, які здійснюватимуть перевірки між купальниками. У деяких регіонах оцінюється обмежений доступ до пляжу та попередньо зарезервованих місць під парасолькою. Безперечно, що купальний сезон розпочнеться наприкінці цього року.

Купальний сезон за регіонами

У Лаціо, згідно з тим, що сказав регіональний радник з питань економічного розвитку Паоло Орнелі, безкоштовні пляжі “знову відкриються із засобами захисту, але без оргскла чи попередньо дистанційованих парасольок”.

У Лігурії проект з оргскла не переконливий. Президент генуезців Sib (Sindacato italiano balneari) – Італійського приморського союзу відкинув ідею: “Спершу дістає спека. Потім таким чином повітря не надходить. Як рятувальник, можу сказати, що я ніколи б не пішов ходив на службу порятунку на такі пляжі. Також тому, що в Лігурії немає таких місць, як на Адріатиці. Це було б значним недоліком. Академічний проект сумнівного практичного застосування”.

В Абруццо думають про додаток для бронювання парасольки на пляжі, і громадянин зможе вказати час і скільки людей займатимуть це місце.

У Кампаньї узбережжя Амальфі будуть доступні для бронювання в додатку. Крім того – безкоштовні пляжі, хоча і з обмеженою кількістю. Будуть розміщені “кіоски” відповідно до безпечних відстаней: оскільки всі будуть зайняті поодинокими парасольками, пляж вважатиметься завершеним.

На Сардинії для перевірки на пляжі буде зайнята поліція. Що стосується кемпінгів, Моніка Саєллі, президент Assocamping, пояснила, що “туристам сподобається не тільки зарезервований простір площею від 65 до 120 квадратних метрів, на якому розташовані кемпери, намети чи бунгало, а й великі загальні площі, де персонал структур може піклуватися про дотримання відстані. Також ми запровадимо нові зміни прибирання, дезінфекції та санітарії”.

У Тоскані, виходячи з настанов Всесвітньої організації охорони здоров’я для сфери гостинності, продумуються окремі входи для входу та виїзду із закладів, бронювання в Інтернеті та управителі для прийому та супроводу клієнтів. Захисна відстань між парасольками може становити 4,5 метри та два метри між шезлонгами, які слід очищувати та закривати кожен вечір.

У Veneto підготували план на 18 пунктів, щоб дати можливість громадянам безпечно відвідувати пляж: санітарні послуги і дезінфікування, перша допомога, кабінки для переодягання, вивезення сміття, заборона паркування, розміщення парасольок для соціального дистанціювання, онлайн бронювання.

На Сицилії губернатор Мусумечі сказав “ні” оргсклу: “Сицилія має 1650 кілометрів берегової лінії, – пояснив він, – у нас надзвичайний ландшафт, і я вважаю, що оргскло можна використовувати в інших умовах, але не для туризму”.

В Апулії, Порто Чезарео, на пляжі місця розмежували мотузками та пікетами. У Барі мер Декаро замість цього розпочав картування узбережжя міста для визначення частин узбережжя, доступних для купальників, адже не кожен зможе зайти до приватних закладів. Але звичайно, зібрання будуть також заборонені на безкоштовних пляжах. Обмежуватимуть території на менш розширених пляжах, а також здійснюватимуть контроль за доступом за підтримки муніципальної поліції та з використанням добровільних об’єднань.

У Калабрії, як пояснив національний віце-президент Fiba (Італійська федерація купальних компаній), Вінченцо Фаріна, ідея про оргскло бар’єри видається нереальною: “Я вважаю це італійським розиграшем, враховуючи температури, які зафіксовані на наших пляжах, це якась образна модель, у той час як ми працюємо над практичними ознаками”, а саме можливим збільшенням мінімальних відстаней, визначених на національному рівні, і які могли б зрости з нинішніх 2,50 метрів до 3-х; обмеження купальників під однією парасолькою; залучення професіоналів для контролю.

В регіоні Марке ідея оргскла не спрацювала, але, безумовно, місця на пляжах будуть дистанційовані, забезпечуватиметься сервіс страв під парасольками, які не вживаються в барах пляжів, стюарди для перевірок. Наприклад, у Річчоне можна було запровадити закритий номер та попереднє бронювання, щоб уникнути зустрічей.

Коментарі