У понеділок увечері більше 500 мігрантів прибули на італійській острів Лампедуза, що знаходиться у Середземному морі. Мер міста Лампедуза Тото Мартелло повідомив засоби масової інформації, що на борту знаходяться біженці із країн Азії та Африки, які, скоріш за все, прибули до італійських берегів з Лівії.

Лампедуза – царство мігрантів

Цей випадок не перший, коли на даний острів прибувають незаконні мігранти з азіатських та африканських країн. Іноді їх просто прибиває до берега течіями. Як би там не було, на даний момент проводяться всі потрібні у таких випадках процедури, починаючи з надання людям першої медичної допомоги та санітарного контролю.

Судно з мігрантами у супроводі представників Фінансової гвардії Італії прибуло до порту Лампедузи. За даними правоохоронців, на його борту знаходилися біженці із Сирії, Марокко, Бангладеш та Єгипту. У числі мігрантів багато жінок та дітей.

Раніше на Лампедузу прибули ще п’ять човнів та судів, котрі доправили на острів у загальній кількості 118 мігрантів. На даний час в центрі тимчасового утримання прибулих до італійського острову знаходиться 330 людей, проте розрахований він на прийом всього двохсот п’ятдесяти біженців, що, звичайно, складає епідеміологічну та інші види небезпек.

Європа наразі переживає найбільш серйозну міграційну кризу з часів Другої світової війни. Вона викликана, у першу чергу, низкою збройних конфліктів та загостренням економічних проблем у країнах Африки та Ближнього Сходу. З січня по вересень на Апенніни тільки морем прибули біля 45 тисяч мігрантів. Це майже удвічі більше, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2020 року.

Коментарі