З наступного понеділка, 15 червня, із відновленням роботи кінотеатрів, театрів, дискотек, зустрічей, конференцій та відкриттям літніх центрів для дітей впадуть останні ланцюги карантинних заборон. Проте життя продовжуватиметься з новими рекомендаціями, затвердженими 9 червня Конференцією державних регіонів і які будуть додані до Dpcm, що регулює фазу 3. Зокрема, правила щодо відновлення роботи кінотеатрів та театрів, чимало закладів вважають збитковими, аби перезапуститися влітку.

Кінотеатри та театри

Із відновленням роботи після тривалого lockdown прем’єри кінострічок у кінотеатрах та вистав у театрах наразі не зможуть збирати повних залів.

Згідно з новими правилами, допустима кількість може становити максимум двісті глядачів у приміщенні, тисяча на відкритому повітрі та маски для публіки, операторів, які організовують публічний доступ і для артистів.

Такі правила передбачені постановою уряду від 17 травня щодо відновлення роботи театрів, кінотеатрів та концертних залів вступлять в дію з 15 червня. Чимало закладів вважають їх занадто збитковими, аби ризикувати відкриттям в літньому сезоні, вибираючи за краще залишатися закритими, щоб відновити діяльність у вересні.

Аудиторія, артисти та працівники шоу зобов’язані дотримуватися однакових правил: не наближатися один до одного більше, ніж на метр, вимірювати температуру тіла та обов’язково користуватися масками,
дотримуватимя рекомендацій щодо систем дезінфекції рук поряд із клавіатурами, сенсорними екранами та платіжними системами, бажаний продаж квитків через систему онлайн або ж в касі без використання готівки. До того ж, переглядати нові кінофільми доведеться без задоволення жування попкорну і запивання його колою. Встановлена також заборона споживання їжі та напоїв перед показом чи в перерві.

Танці на відкритому повітрі

Дискотеки та танці дозволені з дотриманням відстані в один метр на відкритому повітрі і два метри – в клубах.

Продаж напоїв за прилавком заборонений. Клієнтам дискотеки доведеться стояти в черзі, зберігаючи відстань, підбираючи напій та виходячи. Місткість танцювальних приміщень знижується практично вдвічі, і щоб уникнути зайвих черг та зборів поза ними, потрібно буде зарезервувати вхід онлайн та придбати вхідні квитки в електронному вигляді.

Літні табори лише з 3 років

З 15 червня відкриються літні центри для дітей віком від трьох років. Згідно з встановленими післякарантинними вимогами, центри повинні бути безпечно відкритими, а всі заходи мають проводитись у присутності операторів, у кабінетах, що належать до освітніх служб для дітей та в школах. У деяких регіонах, таких як Емілія-Романья та Венето, вони вже відкрилися. У Венето також проводилися експерименти з таборами для малюків від 0 до 3 років.

Входи в центри повинні бути шахматними, щоб уникнути скупчення, можливо, з доступом кожні п’ять-десять хвилин, а також із перевірянням температури у дітей.
Всередині центрів доведеться часто мити руки, не торкатися руками обличчя, дотримуватися відстані в один метр. В окремих випадках залишається потреба в носінні маски. По можливості пропонується використовувати переваги відкритих просторів.

Діти будуть розділені на малі вікові групи. Залежно від віку дітей будуть формуватися групи з мінімальними стосунками між операторами та дітьми.

З дітками віком від 3 до 5 років повинна працювати одна доросла людина-оператор на кожних п’ять дітей.

З дітьми від 6 до 11 років – один оператор на кожних сім дітей.

Для підлітків у віці від 12 до 17 років призначатиметься один оператор на кожних десять осіб.

Як інформує Coldiretti, в італійській сільській місцевості є понад три тисячі навчальних господарств, які можуть влітку безпечно вітати дітей з оздоровчими та навчальними заходами в контакті з природою у великих відкритих просторах.

Навчальні господарства мають дозвіл проводити польові тренінги для нових поколінь, зосереджуючись на екологічній освіті через пізнання сільської місцевості з її ритмами, чергуванням пір року тощо. Це – ідеальне місце для прийому малих груп з урахуванням правил безпеки, відстані та гігієни.

Протягом останніх двадцяти років в рамках проекту “Освіта в селі” залучено 10 мільйонів дітей, 70% з яких – у віці від 4 до 11 років та 30% студентів, та середні школи.

Коментарі