Турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган образився на заяву прем’єр-міністра Італії Маріо Драгі, у якій той публічно назвав президента Туреччини диктатором. Реджеп Ердоган наголосив на тому, що це справжня неприпустимість та грубість з боку італійського прем’єра. Незрозуміло, якими будуть наслідки у подальшому, але посла Італії вже викликали у Міністерство закордонних справ Туреччини.

Недалекоглядний диктатор, або Чи варто бути відвертим у політиці

Цікаво, що Маріо Драгі в одному реченні не просто назвав Ердогана диктатором, але й одночасно вказав на важливість співробітництва з ним. Крім того, прем’єр Італії наголосив, що Ердоган неправий по відношенню до голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйен. Мова йшла про зустріч у столиці Туреччини Анкарі, яка відбулася на тому тижні.

Справа в тому, що у залі засідань на той час залишилося тільки два вільних стрільця, один з яких зайняв Голова Європейської Ради Шарль Мішель, а другий – президент Туреччини Реджеп Ердоган. Таким чином, Урсулі фон дер Ляйен, що є вищою рангом за турецького лідера, довелося зайняти диван навпроти вказаних посадовців. Прем’єр-міністр Італії, як і багато інших політичних діячів, вважає таку поведінку неприпустимим порушенням етикету. Про що, власне, він і заявив Ердогану та світовій спільноті. У результаті, імовірно, скандалу між країнами не уникнути.

Коментарі