Провідні музеї Апеннін очікують вказівок від влади щодо можливості знову відкрити свої двері для відвідувачів. Представники розповідають, які заходи галереї передбачили для захисту публіки і наскільки вони готові до її прийому. За сприятливого перебігу подій з 18 травня вступлять в силу нові дозволи – планується, що роботу зможуть відновити музеї, галереї і бібліотеки.

У повному озброєні: безпека – понад усе

Флорентійська Gallerie degli Uffizi готує для любителів мистецтва апарати температурного скринінгу на вході, а для співробітників – рукавички і захисні маски. Що стосується дати, потрібно дочекатися дозволу міністерства – коли директиви будуть отримані, галерея відчинить двері. За словами адміністрації, постійно буде відстежуватися кількість відвідувачів. Для того, щоб її обмежити, вхід до музею буде відбуватися за розкладом.

Говорячи про заброньовані квитки, співробітник Уффіці підкреслив, що вони продовжать діяти: для тих, хто замовляв їх у період закриття, будуть випущені нові перепустки

Директор флорентійської галереї Ейке Шмідт, у свою чергу підкреслив, що відкриття музею відбудеться без тріумфу і святкувань, оскільки надзвичайна ситуація через епідемію коронавірусу ще не закінчилася. Він пояснив, що раніше галерея могла прийняти до 900 відвідувачів з урахуванням, що на одну людину припаде 22 метри простору. Наразі це число буде скорочено.  Після зняття карантину в галереї Уффіці проведуть відразу три спеціальних виставки. Одна з них буде присвячена робітам італійської художниці епохи бароко Джованни Гарцоні.

Особлива увага в світлі перезапуску роботи італійських музеїв прикута до римської галереї Scuderie del Quirinale, де в березні відкрилася грандіозна виставка робіт Рафаеля. Через запровадження карантину вона встигла пропрацювати лише три дні – за цей час її побачили 6 тисяч відвідувачів. Всього ж на виставку було продано 77 тисяч квитків. Для тих, хто так і не зміг ними скористатися, музей передбачив процедуру повернення, однак, про передчасне закриття виставки мова поки не йде. Як повідомляла раніше газета La Repubblica, організатори працюють над можливістю її продовження.

Вказівок від міністерства поки не отримала і Pinacoteca di Brera. У міланській галереї повідомили, що звісток про нову дату відкриття чекають 13-14 травня.

Музеї Ватикану, хоча і не відносяться до італійської юрисдикції, також не змогли підтвердити, що готові відкритися через 10 днів. «Музеї Ватикану – складна річ, як і значна частина подібних структур в Італії. Дуже мало з них зможуть повноцінно відкритися 18 травня», – наголошують співробітники ватиканської галереї.

Коментарі