Весь світ, починаючи з 13-го століття, захоплюється невимовною красою муранського скла. Секрети його виробництва майстри острова Мурано традиційно передавали виключно у спадок або ділилися ними між собою, адже зайва говірливість зі сторонніми особами або чужоземцями каралася лютою смертю. Витончені та елегантні вироби з тендітного матеріалу досі зваблюють поціновувачів прекрасного. Згадаємо, як починалася історія цього філігранного ремесла…

Вироби з кольорового скла: мистецька перлина Італії

Літописи говорять, що спочатку склодувні майстерні працювали безпосередньо у Венеції, але згодом люди зрозуміли – виробництво муранського скла пов’язано з вогнем, отже з часом масштабної пожежі не уникнути (у середні віки Венето наповнювали переважно дерев’яні будівлі). Отож, склодуви примусово перебазувалися на острівець Мурано, що у Венеціанській лагуні.

Права залишати межі острова у них не було, але надана можливість здобувати дворянські титули, одружуючи дочок з представниками знаті. Нечуване зухвальство для консервативної Венеції!

Рецепт виготовлення цього дивовижного скла був привезений з Константинополя у 13-му сторіччі, і у поєднанні з досвідом та вміннями місцевих майстрів результат вийшов просто неймовірним! Більше того, вічним – адже соковиті кольори не вигорають та не втрачають свого аутентичного вигляду. Наразі у туристів, окрім карнавальних масок, найбільшим попитом користуються ошатні прикраси, розкішні сервізи та навіть люстри, зроблені з муранського скла.  Та що там туристи – історія знає випадки, коли на кольорові, виготовлені вручну намистинки, вимінювали цілі галеони!

На особливо ексклюзивні та раритетні шедеври з муранського скла можна подивитися прямо зараз, завітавши до Музею скла на острові Мурано.

Коментарі