“Людина планує, а Бог керує” – не лише картина англійського художника Едвіна Генрі Ландсіра, створена у 1864 році і присвячена зниклій експедиції Франкліна. Ніхто з нас, зустрічаючи 2020-й рік, не передбачав пандемії, яка не просто зруйнує чимало планів, а перепише наше життя згідно з новими правилами та нормами. Не передбачали цього й численні знавці найцікавіших маршрутів Італії та морського відпочинку, складаючи для туристів списки найкрасивіших морських узбереж країни. І хоча для багатьох літній відпочинок біля моря 2020 року залишиться гарною мрією, знання зайвими не бувають ніколи.

У самому серці Середземномор’я італійський півострів – це 7458 кілометрів узбережжя на різні смаки.

Море в Італії 

Піщані пляжі, приховані і одиночні затоки, білі пляжі, скелясті та галькові узбережжя: з півночі на південь Італія може похвалитися одним із найкрасивіших морів у світі, що характеризується кришталево чистими водами, широкими берегами, ідеальними для дітей, затоками, захищеними нависаючими скелями, райськими островами. 

Лігурійське море є найпівнічнішою частиною західного Середземномор’я, від французької Ніцци на Лазуровому узбережжі до італійського Пйомбіно (Piombino) у провінції Ліворно в регіоні Тоскана. Вздовж італійської частини Лігурійського моря розкинулися найкрасивіші пляжі Лігурії та тосканського узбережжя, від північно тосканської Версілії та етруського узбережжя до затоки Баратті. 

На південь, уздовж півострова, знаходиться прекрасне узбережжя, омите Тірренським морем із найкрасивішими пляжами Тоскани на ділянці, що простягається від Пйомбіно до затоки Gioia, уздовж узбережжя Маремми (Maremma), що знаходиться між Тосканою та Лаціо. Окремої уваги заслуговують пляжі регіону Лаціо та Кампаньї, найкрасивіші пляжі Базилікати (на відрізку Тірренського узбережжя), а також Калабрії, аж до протоки Мессіна.

Від Пунта Меліто (Punta Melito) узбережжя Калабрії омивається Іонічним морем. Води Іонічного моря омивають все східне узбережжя регіону, характерне чудовими і дикими пляжами. З півдня, біля східного узбережжя Італії розкинулись пляжі іонійської сторони Базилікати та пляжі Апульї, омиті Іонічним морем та Адріатикою. 

Від Пунта Палаша (Punta Palascia) в Отранто до гирла ріки По, узбережжя омиває Адріатичне море. Тут пляжі дуже схожі один на одного, прямі і мілководні. Вони переплітаються з чудовими райськими куточками, які розташовані недалеко від Monte Gargano і Monte Conero.

На цій ділянці узбережжя знаходяться пляжі Молізе, найкрасивіші пляжі регіону Абруццо, пляжі Марке, Емілії-Романьї, Венето та Фріулі Венеції-Джулії.

Крім того, Італії належать узбережжя чудових островів Сицилії та Сардинії. Для Сицилійського узбережжя характерна гірська і зубчаста частина (на північній та східній ділянці) та низька ділянка узбережжя (на заході та півдні). Мессінська протока – це пункт, де відокремлюються Тірренське та Іонічне моря. А на південь та південний захід від Сицилії простягнувся Сицилійський канал, який відділяє її від Африки. 

Узбережжя Сардинії з півночі омивається водами протоки Боніфачо (Bocche di Bonifacio), яка відокремлює італійський острів від французької Корсики, захід від Сардинського моря і схід від Тірренського моря. 

Найкрасивіше море в Італії

Італія багата красивими морями, нагородженими європейським Блакитним прапором (Блакитний прапор – еко-марка, присвоєна приморським курортам, що дотримуються якості води для купання та пропонованих послуг, беручи до уваги чистоту пляжів та туристичних місць).

Найкрасивіші моря і пляжі за регіонами Італії, нагороджені європейським Блакитним прапором (Bandiera Blu):

 • Абруццо, Spiaggia di Punta Penna, Vignola (Vasto)
 • Базиліката, Spiaggia di Policoro (Matera)
 • Калабрія, Praia a mare (Cosenza)
 • Кампанья, Piana di Velia, Torre del Telegrafo, Marina di Ascea, Ascea (Salerno)
 • Тоскана, Cala Piccola, Porto S. Stefano, Monte Argentario (Grosseto)
 • Емілія-Романья, Zadina, Cesebatico (Forli-Cesena)
 • Фріулі Венеція-Джулія, Spiaggia Principale, Costa Azzurra, Pineta, Grado (Gorizia)
 • Лаціо, Pontente-Levante Sperlonga (Latina)
 • Лігурія, Zona Gli Scogli, Chiavari (Genova)
 • Марке, Spiaggia dei Sassi neri, San Michele, Spiaggia Urbani, Sirolo (Ancona)
 • Молізе, Marina di Petacciato, Petacciato (Campobasso)
 • Апулья, San Vito, San Giovanni, Cala Fetente, Polignano a Mare (Bari)
 • Сицилія, Lido Fiori Bertolino, Porto Palo Cipollazzo, Menfi (Agrigento)
 • Сардинія, Poetto, Mare Pintau, Quartu S. Elena (Cagliari)
 • Венето, Sottomarina, Chioggia (Venezia)
Коментарі