Це невеличке містечко, що знаходиться у центральній частині країни, а точніше, в регіоні Лаціо, приблизно у 120 кілометрах від столиці Італії. Нещодавно влада держави Апеннінського півострову вирішила висунути помираюче містечко Чівіта ді Баньореджо разом з прилеглими територіями у кандидати до списку Всесвітнього надбання ЮНЕСКО. Остаточна відповідь від організації, імовірно, прийде у червні 2022 року.

Мальовнича краса покинутого села

Варто сказати, що таких містечок у Італії дуже багато, а деякі з них навіть входять до програми купівлі житла за 1 євро (звичайно, умовно, тому що вказані позиції обов’язково виставляються на аукціоні). Щодо Чівіти ді Баньореджо, можна сказати, що століття тому місто було набагато більше і з’єднувалося з іншими населеними пунктами якісною дорогою. Але пройшов час і селище занепало. Наразі добратися до цього казкового містечка, яке було засновано етрусками біля двох з половиною тисяч років тому на вулканічному туфі, доволі важко – для цього треба перейти по 300 метровому вузькому містку. На даний час у місті майже немає мешканців. А ті, що є, доставляють провіант, як правило, за допомогою мопедів.

Ерозії та зсуви значно скоротили розміри Чівіти ді Баньореджо, що і змусло місцевих жителів перебратися до району, який знаходиться на більш низькому рівні. На сьогоднішній день у містечку проживає біля 30 мешканців, але мальовничі околиці села наштовхнули владу Італії на думку відправити заявку на внесення населеного пункту до переліку Всесвітнього надбання ЮНЕСКО.

Коментарі