Повалення віадуку у Генуї, яке сталося 14 серпня 2018 року, названо однією з найсерйозніших техногенних катастроф на теренах Італії. Тоді обвалилася одна з центральних опор моста та 200-метрова частина прольоту, на якій у ранковий час знаходилися люди й автомобілі. Загалом, трагедія забрала життя 43 громадян, четверо з яких – діти. І от сьогодні сталася визначна подія – Генуезький міст, нарешті, відновили! Слова Джузеппе Конте, який приїхав на об’єкт, зворушують: «Італія не забула про трагедію. Сьогодні ми зашиваємо рану!»

Відлуння давньої катастрофи

Запуск дев’ятнадцятого сталевого прольоту нового генуезького віадуку завершено опівдні 28 квітня. Щоб досягнути мети, було використано 17 500 тон сталі та безліч годин кропіткої праці. На честь цієї події над містом дзвінко співали сирени суднобудівного заводу та кораблів, що стояли на якорі. Через два роки після краху мосту Моранді, Генуя гоїть рани. Цікаво, що сьогодні, як і у день трагедії, йде дощ. На відкритті нового прольоту були присутні Джованні Тоті, мер Генуї Марко Буччі, Джузеппе Конте та інші посадовці.

Прем’єр-міністр зазначив, що це символічний будівельний майданчик для Генуї і всієї Італійської Республіки. Відновлення мосту Моранді демонструє результати роботи великої кількості працівників, професіоналів, а також виявляє той факт, що, попри болісну катастрофу та нашестя пандемії, країна знайшла у собі сили завершити роботу.

Об’єкт відкриють не відразу – промине ще декілька тижнів, скоріше всього, мова може йти про початок липня.

Коментарі