Мальовнича країна Апеннінського півострову відрізняється від інших унікальною атмосферою і рукотворними чудесами, оповитими густим серпанком легенд та міфів. Одне з таких знаходиться у містечку поблизу Турину. Називається воно міст Диявола.

Диявольська ціна за роботу, або Як італійці чорта обдурили

У містечку Ланцо Торінезе є цікаве архітектурне диво, зовні нічим особливим не примітне. Але історія побудови моста вельми знакова. Об’єкт, про який піде мова, доволі древній, його збудували у 1378 році для того, щоб місцеві жителі могли дістатися Турину, переходячи  по мосту річку Стуру.

Але не так сталося, як гадалося – жителі двічі зводили міст, і стільки ж разів він руйнувався. Доведені до відчаю люди звернулися за допомогою до нечистої сили. Звичайно, диявольське зілля зголосилося допомогти, але не безкоштовно. Умову дідько поставив таку: у якості плати виступить душа першого, хто пройде по мосту. Громадяни містечка не стали сперечатися, але, коли діло було зроблено, пішли на хитрість – першим пустили по мосту невеличкого песика.

Зраджений диявол настільки розлютився, що подряпав своїми гострими, мов бритви, кігтями прилеглі скелі. До речі, страшні сліди досі можна побачити поряд з дугою мосту.

Проте, диявольська лють забулася, поринувши у глибоку ріку історії, а міст залишився. Споруда має 65 м у довжину і 16 – у висоту. На кам’яній спині мосту видніються залишки воріт, побудованих через два століття після зведення самого об’єкта. Вони були потрібні під час чумної епідемії, щоб забезпечити надійний захист міста від прибуття чужоземців (не вбачаєте паралелей з сучасністю?).

Поряд із мостом Диявола розташовано мальовничий парк, у якому із задоволенням відпочивають жителі маленького містечка, а також Турину. Нерідко сюди приїжджають туристи. Це, мабуть, найкраща локація для знайомства з невимовно гарною природою П’ємонту!

Коментарі