У містах Італії приділяють багато уваги рослинності, ретельно плануючи розташування об’єктів ландшафтного дизайну. Але те, що вирішила зробити влада міста Прато, значно відрізняється від звичної парадигми. Тут прийняли рішення віддати декілька місць у повне розпорядження рослинності. Це означає, що контролювати її ріст та розвиток ніхто не буде – усе відбуватиметься максимально природньо. По суті, у Прато з’являться міські джунглі.

Рослинності більше – дихається легше

Зокрема, саме цим девізом керувалася влада міста, коли приймала це рішення. Для безконтрольного росту зелені виділять три локації з прилеглою територією. Перша – соціальне житло, що являє собою будинок на 500 мешканців. Друга – будівля у центрі міста, розташована поряд з дуже жвавою автомагістраллю, по якій щоденно проїжджає до 50 тисяч автомобілів. Третя – будинок, що знаходиться у історичній частині Прато.

Єдине, за чим будуть спостерігати міські служби, це за тим, щоб рослини не зруйнували будівель і не знизили якість життя мешканців.

Подібна інновація запланована для того, щоб покращити якість повітря, допомогти жителям міста боротися із літньою спекою, а також з метою зробити Прато привабливим для туристів.

Коментарі