Всім відомо, що Міланський собор є однією з найпрекрасніших споруд світу. Про нього складають легенди, ним невтомно милуються та невпинно фотографують. Які таємниці ховаються за древніми стінами Дуомо? Сьогодні пригадаємо цікаві факти про легендарну споруду.

Дива Міланського собору

У першу чергу, треба сказати, що Міланський собор надзвичайно великий – якщо з нього винести меблі, то всередині спокійно можна розмістити до 40 тис. осіб. Тому споруда займає четверте місце в Європі за величиною (у світі – п’яте).

Якщо перерахувати скульптури, які знаходяться ззовні та у приміщеннях Міланського собору, то їх число вражає – 3 600 витворів мистецтва. Крім праведників та мучеників, горгулій та химер, у Міланському соборі є скульптура, що стала прототипом американської Статуї Свободи.

З висоти пташиного польоту споруда виглядає, як католицький хрест титанічних масштабів: його довжина – біля 160 метрів, а ширина – 92 м. Найвищий шпиль Міланського собору зі статуєю Діви Марії досягає 105 метрів у висоту. Взагалі святиня має 135 шпилів

Головна реліквія Міланського собору знаходиться під куполом – це цвях, яким був прикутий до хреста Ісус. Раз на рік, 14 вересня, у День Воздвиження Хреста Господня, архієпископ міланський виймає артефакт, щоб продемонструвати містянам.

Наостанок можна порекомендувати відвідати хоча б один оглядовий майданчик собору – з такої висоти відкриваються найвеличніші краєвиди та панорами міста.

Коментарі