До Італії вже багато років немов магнітом тягне мігрантів з усього світу. Уряд країни у різні періоди відносився до цього неоднаково – все залежало від того, хто на даний момент стояв біля керма. Наприклад, нинішня опозиція налаштована проти нелегальних мігрантів дуже радикально, пропонуючи уряду жорстко перекрити всі можливі канали, якими користуються незаконні гастарбайтери. При цьому деякі політики вважають, що італійські парламентарі багато у чому до мігрантів відносяться краще, ніж до власних громадян.

Праві категорично проти мігрантів

Італію може очікувати різке збільшення потоку нелегальних мігрантів, заявила в понеділок, 8 червня, лідер партії «Брати Італії» Джорджа Мелоні.

На даний час налічується близько 20 тисяч людей, які бажають відпливти в Італію з берегів північної Лівії, а на допомогу їм готові прийти некомерційні організації – перевізники нелегальних мігрантів, сказала Мелоні. Європейський союз повинен спільними зусиллями заблокувати ці перевезення, інакше країну чекає «міграційна бомба», додала вона. Раніше про небезпеку різкого збільшення числа нелегальних мігрантів в Італії заявив і лідер «Ліги» Маттео Сальвіні. На його думку, уряд Італії, по суті, сприяє цьому, скасовуючи введені самим Сальвіні (коли він був на посаді голови МВС) обмеження для нелегалів і легалізувавши тих мігрантів, хто вже знаходяться в країні, під приводом підтримки АПК та захисту прав людини.

Витрати уряду на мігрантів ростуть, і це відбувається під час економічної кризи і зростаючого безробіття, відзначають праві політики.

Коментарі