Колишнього мера міста Ріаче, що знаходиться у області Калабрія, Доменіко Лукано, якого у свій час позиціювали як борця за права біженців, засудили до 13 років і двох місяців тюремного ув’язнення. Його признали винним у пособництві нелегальний міграції, а також здирництві, брехливих свідченнях та розкраданні бюджетних коштів.

Бажання збагатитися чи благодійність?

Доменіко Лукано зайняв пост мера у 2004 році. З тих пір муніципалітет міста Ріаче активно фінансував розміщення на теренах країни тисяч мігрантів, надавав їм можливість вчитися без відриву від роботи та поселяв з усіма зручностями. За це Лукано навіть поставили на 40 місце у рейтингу найвеличніших лідерів світу.

Тільки у 2018 році, коли мера відправили під домашній арешт, стало зрозуміло, що він керувався далеко не гуманітарними міркуваннями. Під його керівництвом була створена ціла система організації фіктивних шлюбів між італійцями та біженцями, у результаті чого останні отримували право на проживання в Італії.

Суд над мером тривав три роки, і коли оголосили вирок, громадськість була здивована, адже Доменіко Лукано присудили вдвічі більше, ніж прогнозувалося. Сам засуджений назвав це вендетою, тобто помстою за те, що він активно боровся з мафією весь час свого перебування на посту мера.

Коментарі