Світ чекає на вакцину від коронавірусу вже доволі давно. І ось влада Італії нарешті заявила, що довгоочікувана вакцинація може пройти у кінці цього або на початку наступного року. Але не слід думати, що препарат відразу піде у тираж: першими на амбразури кинуться медики і тільки потім настане черга людей, що найдужче підпадають під ризик зараження.  Чи стане поголовна вакцинація панацеєю від страшної хвороби?

Вакцина, маски, карантин – три вершники системи охорони здоров’я

Роберто Сперанца – міністр охорони здоров’я Італії, у своєму недавньому інтерв’ю заявив, що уряд покладає великі надії на вакцину, яка прямо зараз розробляється  фахівцями з Оксфорду. Якщо дослідження, що перебувають у фінальній стадії, пройдуть успішно, то виготовлення препарату буде налагоджено неподалік від Риму, в Ананьї. Площі та обладнання для цієї мети вже підготовлені.

Попереджаючи питання про те, яке ставлення передбачається до людей, що виступають проти щеплень взагалі, міністр відповів – «спочатку доз вакцини буде настільки мало, що вирішуватиметься, кому її дати першочергово». Отож, першими щеплення отримають співробітники національної медичної служби. Після них підуть літні люди, що найбільше ризикують заразитися.

Посадовець наголосив, що з часом вакцина буде безкоштовною та доступною для всіх верств населення. Наостанок міністр звернув увагу суспільства на необхідність дотримання карантину та недопущення зверхнього відношення до все ще небезпечного вірусу.

Коментарі