Ті, хто жив у епоху Радянського Союзу, пам’ятають людину, з подачі якої колосальний конгломерат зазнав краху – Михайла Горбачова. Роки так званої перебудови для багатьох були доволі важкими: доводилося існувати на уламках вщент зруйнованої промисловості, виживати в умовах величезних черг та свавілля нуворишів.

На жаль, не всі громадяни змогли швидко «перекуватися» у бізнесменів або бандитів, багато з яких потім зайняли депутатські, а то й президентські крісла. Тому Горбачова судили і судять – за вирубку виноградників, розвал СРСР і багато чого іншого. Менше з тим, історію не перепишеш, тож послухаймо поздоровлення колись знаного і поважаного політика, адресоване нині покійному Папі Іоанну Павлу II на честь його століття (ювілейна дата – 18 травня 2020 року).

«Папа й досі залишається нашим сучасником…»

Колишній радянський лідер написав для щоденної газети L’Osservatore Romano, яка видається у Ватикані, статтю до сторіччя з дня народження Папи Римського Іонна Павла II. Майбутній понтифік народився 18 травня 1920 року. Він був предстоятелем Римо-католицької церкви з 1978 року аж до дня смерті в 2005-му. У своїй статті Горбачов згадує про власні бесіди з Папою і розмірковує про нинішній стан справ у світі.

Екс-президент СРСР Михайло Горбачов заявив, що наразі, коли світ переживає важку кризу через пандемію коронавірусу, роль духовних лідерів дуже велика, і хочеться сподіватися, що вони впораються з цією відповідальністю, слідуючи, в тому числі, прикладу Папи Іоанна Павла II, який «і сьогодні залишається нашим сучасником».

Горбачов зазначив, що, на його думку, на перше місце у політиці держав саме зараз повинна вийти безпека людини і створення умов для гідного життя кожного громадянина.

«У цих умовах ми просто зобов’язані багато чого переосмислити. Упевнений: сьогодні його Святість підтримав би заклик до демілітаризації міжнародних відносин і політичного мислення, до скорочення військових витрат», – вважає колишній радянський лідер.

Значна частина статті присвячена його спогадам про зустрічі з понтифіком і враження від спілкування з ним. Горбачов кілька разів зустрічався з Іоанном Павлом II. Вперше він побував у Ватикані з офіційним візитом в грудні 1989 року, а в листопаді 1990-го був знову прийнятий вже в новій якості – як президент СРСР. Десять років потому, коли в листопаді 2000 року Горбачов перебував в Італії у громадських справах, відбулася його приватна зустріч з Папою.

«У роки перебудови і згодом мені довелося зустрічатися з видатними людьми, серед яких були воістину історичні особистості. Але і серед них, найбільш яскравий слід у моїй пам’яті залишив його Святість Папа Іоанн Павло II»

Зокрема, Горбачов підкреслив, що понтифіка відрізняв теплий, непідробний інтерес до кожної людини.

Нагадаємо, завтра, 18 травня, виповниться сто років з дня народження цієї великої особистості.

Коментарі