Вчора ввечері президент регіону Ломбардія Аттіліо Фонтана видав наказ зробити обов’язковим використання масок або “будь-якого іншого одягу, що покриває ніс і рот”, про це повідомляє Ла Републіка. І сьогодні Мілан прокинувся готовий втілити цей новий порядок у життя. Вранці міський голова Джузеппе Сала, губернатор Аттіліо Фонтана та префект Ренато Сакконе відвідали святкове Богослужіння у міланському Дуомо у масках.

У відео, опублікованому на своїй сторінці у Facebook, міський голова Сала пояснив мешканцям Мілану, що “від сьогоднішнього дня, щоб вийти на вулицю, ми повинні носити маску або, замість неї, шаль”. Він зазначив, що буде залишатися “вірним тому, про що говорив з самого початку, а це – постанови і директиви, які повинні застосовуватися і не обговорюватися. Тому я можу лише сказати, що ми застосовуємо цю постанову у регіоні Ломбардія”. Перший громадянин міста зазначив, що “ті, хто відповідає за здоров’я, у т.ч. й регіо на різних рівнях повинні надавати маски, оскільки вони не надходять сьогодні. Також час регулювати ціну в аптеці”.

У Тоскані також прийняли зобов’язання не виходити на вулицю без масок. Однак у Тоскані цей захід розпочнеться не відразу, а як тільки тосканські муніципалітети завершать розподіл 10 мільйонів масок, придбаних регіоном.

Тож постанова вводитиметься в дію поетапно: у кожному муніципалітеті зобов’язання буде застосовано, коли міський голова повідомить регіону, що він завершив роздачу масок своїм співгромадянам.

Саме губернатор Енріко Россі оголосив “постанову про використання маски поза будинками обов’язковою”. “Мій намір полягає в тому, щоб розпорядження стало спільно виконуватись муніципалітетом, починаючи з дати, коли муніципалітет повідомить нас про отримання і роздачу масок”, – пояснює Россі у Facebook. Підписання розпорядження очікується сьогодні. 

Уночі перші 10 мільйонів масок з Китаю прибули з аеропорту Пізи і зберігаються в Каленцано на складах цивільного захисту столичного міста. Вони призначені регіоном для всіх тосканців. Президент Тосканської області уточнив, як маски прибуватимуть до будинків громадян Тоскани. “Захисні маски, – сказав президент Россі, – будуть розповсюджуватися в провінційні цивільні захисти, а звідти – до муніципалітетів. Далі мери в районі розподілятимуть їх по домівках, і повідомляють мене про розподіл. З цього моменту війде в дію зобов’язання носити їх усюди, як у державних, так і приватних структурах.

“Ми хочемо уникнути спекулятивних явищ, – додав Россі, – адже маска є захисним інструментом. З самого початку ми були віддані виробництву в Тоскані і замовили ще 20 мільйонів у Китаї. Вважаємо, що це – ініціатива первинного захисту, яку ми звертаємо до всіх громадян та всіх сімей”.

Натомість у регіоні П’ємонте зобов’язання носити маску діятиме не для всіх. Воно стосуватиметься лише тих категорій осіб, які більше контактують з громадськістю. Це рішення губернатора Альберто Кіріо та регіонального кризового підрозділу, координованого надзвичайним комісаром Вінченцо Кокколо щодо інтеграції діючої постанови.

Коментарі