Президент регіону Ломбардія Аттіліо Фонтана подав дві нових постанови щодо Фази 2 на підпис президента. Одна з них вступає в дію з 4 травня, інша – з 18 травня.

Підтверджується обов’язок носити маски або одяг, що покриває обличчя та рот при виході з дому. Діти, які не досягли 6-ти років, та всі особи з обмеженими можливостями, які унеможливлюють користування, не підлягають зобов’язанню.

Засвічується зелене світло для ринків під відкритим небом (але лише для продовольчих товарів та з деякими “спрощеннями”, на прохання мерів).

Муніципалітети можуть замовити повторне відкриття одного або декількох ринків у незакритих районах, обмежених продажем продовольчих товарів та за умови, що органи державної влади ідентифікують Covid-менеджера, призначеного для контролю над територією (за підтримки інших службовців міста та волонтерів цивільного захисту). Площа ринку повинна бути обмежена бар’єрами та двоколірною стрічкою, тоді як входи повинні бути квотними та контрольованими.

Зелене світло для професійних студій, канцтоварів, книгарнь та квіткових магазинів. Падають обмеження для цілодобових дистриб’юторів продуктів харчування, які зможуть запропонувати все, а не лише воду, молоко, фармацевтичну та парафармацевтичну продукцію.

Можливість відновлення роботи для банківських та страхових послуг, готельних послуг, послуг з ремонту та продажу комп’ютерів, телефонів та приладів, освітлювальних виробів, фурнітури, фарб, термогідравлічного електричного матеріалу та фототехнічного обладнання.

Можна буде займатися фізичними вправами на відкритому повітрі без обмеження 200 метрів від будинку. Зелене світло також для послуг догляду за тваринами.

Коментарі