Не сьогодні розпочалися розмови про неминуче потепління клімату на планеті. І перші «ластівки» цього процесу у вигляді поступового переміщення кліматичних зон, танення льодовиків і, як наслідок, катастрофічного підвищення рівня світового океану ми спостерігаємо вже зараз. До речі, за льодовиками не потрібно літати до Антарктиди – наслідки глобального потепління можна побачити і на теренах Італії.

Надзвичайна ситуація у долині Аоста

Знаменитий льодовик Монблан, розташований на однойменному пікові висотою 4 810 метрів, загрожує відколотися від величезного масиву в Італії. Жителі села Курмайор у долині Аоста були евакуйовані після попередження про те, що величезна частина льодовика знаходиться під загрозою обвалення. Вчені заявили, що рух льодовикової маси відбувається через аномальні температурні значення: у цьому регіоні країни позначки термометрів підібралися до 40 градусів Цельсія.

Надзвичайні заходи були введені вранці після того, як експерти з наукової організації Fondazione Montagne Sicura заявили, що 500 тисяч кубометрів льоду знаходяться під загрозою сходу з частини льодовика під назвою Планпінсье у парку Гранд-Жорас. Цей обсяг приблизно у 15 разів менший за кількість льоду, що зійшов з льодовика Колка у 2002 році (відбулося це у в Кармадонській ущелині Північної Осетії). Тоді в результаті трагедії загинули і пропали безвісти 125 осіб, у їх числі знімальна група фільму «Зв’язковий» на чолі з актором та режисером Сергієм Бодровим.

Станом на четвер, близько 65 осіб, в тому числі 50 туристів, покинули домівки в Валь Ферре, селі, розташованому під льодовиком. Дороги наразі закриті для руху транспорту і пішоходів. Мер Курмайора Стефано Місероккі заявив інформаційному агентству Ansa, що туристам доведеться шукати інші варіанти відпочинку.

З 2013-го за цим льодовиком уважно стежать вчені, щоб визначити швидкість танення льоду. У вересні минулого року місцеві жителі також були евакуйовані з будинків після попередження про можливе обвалення 250 тисяч кубічних метрів льоду. У разі обвалення льодовика, відзначають експерти, величезній масі потрібно менше двох хвилин, щоб накрити муніципальний шлях, що проходить у долині Аоста. До речі, під Монбланом знаходиться автомобільний тунель протяжністю 11,6 км, який з’єднує Францію та Італію.

Коментарі