Чудова новина – знайдено дієвий шлях для подолання коронавірусу! Блага вість надійшла дуже вчасно, бо, хоч у Італії хвороба стало йде на спад, але в деяких країнах світу недуга, навпаки, набирає обертів. Отже, міжнародна група вчених дійшла до наступних висновків: отримані від лам антитіла здатні блокувати вірус SARS-CoV-2, що викликає COVID-19. Результати дослідження опубліковані в журналі Cell.

Порятунок близько? Приголомшуючі результати експерименту

Для проникнення в людський організм коронавірус використовує спеціальний білок, який дозволяє йому атакувати клітини. Вчені вирішили створити засіб, що зможе блокувати вказаний процес. Вони з’єднали два види антитіл, які виробляються в організмі у лам. В результаті було отримано засіб, здатний ефективно протистояти коронавірусу.

«Це одне з перших антитіл, яке дійсно нейтралізує SARS-CoV-2», – заявив біолог, доцент Техаського університету Джейсон Маклеллан.

У ході тестування з’ясувалося, що ці антитіла необхідно вводити в організм людини як щеплення.  Ефективність процедури проявляється, якщо здійснити вакцинацію за місяць до зараження. Крім того, препарат допустимо використовувати у якості ліків для запобігання ускладнень у вже інфікованих пацієнтів.

Дослідження стартувало ще в 2016 році. Його метою було знайти засіб від SARS-CoV-1 і MERS-CoV – недуг, близьких до нового типу COVID-19. Вчені вважають, що антитіла, отримані від лам, можна використовувати для захисту найбільш вразливих до коронавірусу груп населення: пенсіонерів і людей, які страждають від хронічних захворювань.

Пандемія охопила майже весь світ. ВООЗ повідомляє про більш ніж три мільйони заражених, з яких майже 218 тисяч померли і близько мільйона вилікувалися, тому подібні дослідження мають врятувати багато життів.

Коментарі