Італія – дуже гарна країна з самобутнім колоритом, багатим історичним минулим та цікавими людьми. Проте у цій діжці меду є невеличка ложка дьогтю у вигляді безглуздих заборон та правил, що встановлені на законодавчому рівні.

Голубів не годувати, мушлі – не збирати!

Перше і найбільш знане правило – це категорична заборона на годування голубів на площі Святого Марка. Але причина доволі зрозуміла. По-перше, ці прекрасні птахи розносять небезпечну хворобу – орнітоз, а по-друге, голуби залишають сліди на архітектурних пам’ятках, що псує зовнішній вигляд міста. Штраф за непослух сягає 600 євро.

Заборони існують не тільки у Римі, Венето та інших великих туристичних містах. У Ераклії, наприклад, не можна будувати вежі з піску, тому що, на думку законодавців, це заважає тим, хто гуляє набережною.

На венеціанських пляжах існує категорична заборона на збирання мушлей – штраф за такі дії сягає 250 євро.

На острові Капрі не дозволяється носити дерев’яне взуття, оскільки воно дуже гучно звучить (цікаво було б поглянути, хто зараз носить подібні речі). У місті Еболі не дозволено цілуватися в машині – за це поліціянти можуть запросити аж 500 євро!

Звичайно, більшість законів все ж корисні для громадян та туристів. Наприклад, у Венето заборонено палити на пляжах – на жаль, поки що таке правило діє не у всіх рекреаціях Італії.

Коментарі