Культура Італії, згідно з рейтингом 2019 року, опублікованим The Spectator, знаходиться на першому місці як найвпливовіша у світі. У першій п’ятірці за нею слідують Франція, Іспанія, США та Великобританія. Раніше аналогічний рейтинг, проведений американськими новинами, визначив Італію як першу модницю в світі. Мода – це також культура Італії. Матеріальна.

Впливовість культури Італії у світі визначається багатьма чинниками: культурологічними знаннями, фаховою науковою, художньою та літературною культурою, кінематографом. Хто не знає виразу Dolce vita, породженого італійським кінематографом?! Культура Італії це також типові звичаї колективної ідентичності.

З року в рік, згідно з законом про бонус мистецтва, зокрема задля збереження етнічної та культурної ідентичності району, спеціальна комісія обирає столицю культури Італії. 2020 року столицею італійської культури було оголошено місто Парма у регіоні Емілія-Романья. Ймовірно, нею вона залишиться й наступного 2021 року, оскільки, із-за пандемії, численні заплановані заходи не вдалося реалізувати.

Пармська низовина породила всесвітньо відомих особистостей – композитора Джузеппе Верді та письменника і журналіста Джованніно Гуарескі. У місті можна знайти багато згадок про обох. Архітектурною окрасою Парми є театр Фарнезе, Палаццо делла Пілотта, баптистерій та собор, де можна помилуватися відомими картинами Корреджіо.

Регіон Емілія-Романья – від гір до Рив’єри, поєднуючи в собі гарну архітектуру та вражаючі пейзажі – одне з найулюбленіших напрямків відпочинку іноземців. Крім Парми своєю культурою та прекрасними аркадами приваблює Болонья та Ріміні, яке цього року святкує 100 років від дня народження визначної постаті в культурі Італії, уславленого кінорежисера, сценографа та письменника Федеріко Фелліні.

Як колиска цивілізації Італія, відома своєю художньою традицією, була і знаходиться в центрі культури та мистецтва з найдавнішої давнини. Тільки тут можна побачити в тих же просторах тисячолітнє мистецтво римських та середньовічних часів разом із чудесами епохи Відродження та бароко аж до сучасності. Саме в Італії знаходяться два з трьох найбільших соборів Європи: базиліка Святого Петра у Ватикані та Дуомо у Мілані. В Італії зберігається найбільша кількість мистецької та культурної спадщини ЮНЕСКО.

Коментарі