Італія продовжує виходити із затяжної санітарно-гуманітарної кризи – поступово відкриваються музеї, крамниці, салони краси, підприємства, тощо. Навіть високопосадовці-перестраховщики відмічають значне зниження епідемії, наголошуючи на тому, що цьому передували правильні рішення по запровадженню карантину та встановленню жорсткого дистанціонування між людьми. Проте, якщо політичні діячі та посли країни висловлюються вкрай обережно (мабуть, щоб не зурочити), то деякі лікарі виступають із доволі сміливими заявами.

Неочікуваний месседж міланського лікаря

Відомий італійський лікар, керівник відділення інтенсивної терапії міланської лікарні Сан-Раффаеле Антоніо Дзангрілло заявив на всю країну, що коронавірус себе зжив.

«З клінічної точки зору, вірусу більше немає» – підкреслив медик, посилаючись на мазки, взяті у нових заражених COVID-19. За словами Дзангрілло, тести, зроблені за останню декаду, показали, що вірусне навантаження у значній мірі знизилося, в порівнянні з тим, що фіксувалося один-два місяці тому. А чим більший даний показник, тим важче проходить хвороба і вище заразність пацієнта.

Заява Антоніо Дзангрілло призвела до шоку багатьох його колег, а також офіційної влади Італії. Так, заступник міністра охорони здоров’я Сандра Дзампа назвала доводи міланського медика «помилковими» і такими, що «збивають італійців з пантелику».

Коментарі