Звичайно, пандемія неабияк підкосила світову економіку і всі підприємці без винятку докладають зусиль, щоб швидше вирватися з фінансової прірви, але деякі способи відверто дивують і навіть обурюють громадян Італії. Наприклад, жителів Апеннін вражає дивний «коронавірусний збір», який останнім часом рясніє на фіскальних чеках. Спробуємо розібратися, що це за явище і хто дозволив подібну новацію.

Спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих

Власники італійських барів, ресторанів, салонів краси, перукарень, яким вдалося відновити роботу після двомісячної перерви, вирішили повернути втрати за рахунок споживачів і почали з корегування цін. Підприємці підвищили вартість послуг в середньому на 2-4 євро. Не спитавши попереднього дозволу у держави, вони ввели так званий коронавірус-збір, який відображається окремим рядком прямо на фіскальному чеку. Свій демарш бізнесмени пояснюють необхідністю покрити нав’язані МОЗ Італії витрати, пов’язані з дезінфекцією приміщень і придбанням засобів антивірусного захисту.

За спостереженнями оглядачів, COVID-податком менше зловживають бари і ресторани (мабуть тому, що багато хто з них так і не відкрився після карантину), а найчастіше до нього вдаються перукарні і косметологічні кабінети. Останні дійшли до того, що буквально змушують клієнтів купувати одноразові набори за грабіжницькою ціною 10 євро, що складаються з однієї маски і пари рукавичок. «Реальність така, що маски, дезінфікуючі засоби коштують грошей. Перукарі і косметологи знаходяться в найбільш уразливому положенні, їм потрібно якось виживати», – виправдовує поведінку колег генеральний секретар союзу ремісників Марко Аккорнеро.

Коронавірусний збір почали стягувати настільки регулярно, що жителі Апеннін масово звертаються зі скаргами в асоціації захисту споживачів. При цьому багато італійців відносяться з розумінням до труднощів, які звалилися на плечі підприємців, але все ж просять врахувати те, що й самі вони більше заробляти не стали.

Ситуацію пояснює президент асоціації споживачів Codacons Карло Рієнці, який вже направив заяву в фінансову поліцію і до агентства антимонопольної політики Antirust. Посадовець стверджує, що у відомство приходять сотні повідомлень зі скрін-копіями чеків, де чітко видно графу з відсотками, знятими на користь даного збору.

Позицію Codacons повністю розділяє національна асоціація споживачів – вона нагадує бізнесменам, що в недавньому урядовому декреті відображені заходи, які дозволяють їм списувати з податків до 60 % витрат, використаних на боротьбу з поширенням вірусу. Офіційна влада поки інцидент не коментує.

Коментарі